Текущее время: 28 мар 2024, 11:26
Изменить размер шрифта
GreenPlace.com.ua

Наши посевы (размножение)

Наші сіянці

Как сеем, во что сеем и под чем сеем? Делимся опытом.

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 09 ноя 2012, 14:32

Я теж поки нічого не бачу (


Бачу вже, правда без збільшеня . Та він непогано виглядає ).
Мені здається що за місяць від інших не відрізнятиметься, живучі наші аденіуми ;)
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Akella81 » 09 ноя 2012, 21:06

Я теж не бачу своє фото, це проблеми на "фоторадикалі" через який я викладаю сюди фотографії. :(
Akella81
Форумчанин
Форумчанин
 
Сообщений: 161
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 22:15
Откуда: г. Николаев

Re: Наші сіянці

Сообщение Fleur-liley » 21 ноя 2012, 09:54

Добрий день! Нещодавно теж придбала насіння аденіума. Начитавшись різних порад в інтернеті, тепер навіть не знаю з якого боку до них підійти.
Порадьте, будь ласка, як буде краще.
Накривати тепличку чи ні? - я читала що при накриванні великій відсоток загнивання.
Замочувати насіння чи ні? - також читала про відсоток загнивання?
Купила горщики №6 планую садити по 3. Земляна суміш Кактус Флорин, ще буду додавати перліт - десь відсотків 50-60 на дно горщика керамзіт - чи краще перемішати с керамзіт з сумішшю? Прикрию насіння невеличким шаром грунту і на батарею . Коли почнуть проростати планую поставити на полицю з освітленням.
Правильно чи потрібно щось по іншому зробити? :)
Аватар пользователя
Fleur-liley
Новичок
Новичок
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 09:49
Откуда: Чернігів

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 21 ноя 2012, 10:39

Доброго дня ,Fleur-liley !
Ще й року не пройшло як я познайомилася з аденіумами , тому кожного разу сіючи задаю собі ті ж самі питання що і ви ). Та вони живучі!
-тепличку я накриваю, якщо земля не надто мокра це поможе зберегти вологість і тепло і вони скоріше зійдуть (хоча літом ,в жару, накриваючи я їх спарила)
-насіння саджу і замоченим (циркон) і сухим. Мені здається що під час замочування просто насінинки які були не живими на другий день покриваються пліснявою, всі інші проростають. Сухі сходять на день-два пізніше
-дрібний керамзит теж насипаю на дно. Перемішувати, для насіння ,не варто,він заважатиме і вам і рослинці. Це вже більші люблять
- після проростання на полку, а якщо ще й можна придумати нижній підігрів, вони ростимуть значно скоріше ;)
Кожен вибирає для себе як йому краще і зручніше, та й насіння можна поділити на партії. І ще я інколи заглядаю в місячний календар...
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Fleur-liley » 21 ноя 2012, 17:32

Дякую!
В мене в квартирі зараз дуже добре топлять напевно можна порівняти з спекотним літом. Тому й виникають вагання накривати чи ні. Напевно все ж таки не буду
А ділити там мені здається нічого усього 16 насінин :) Але всі різних сортів. Тому дуже хочеться отримати найбільший відсоток проростання. Звичайно ж розумію що це фантастика. тим паче я ніколи не мала справи з аденіумами.
Зараз намагаюся переконати чоловіка приладнати світильник над батареєю, поки що не дуже вдається :)

А потрібно оброблювати землю розчином фундазолу? Стерелізувати не має можливості
Аватар пользователя
Fleur-liley
Новичок
Новичок
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 09:49
Откуда: Чернігів

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 21 ноя 2012, 23:11

Я проливаю мікосаном , якщо ви користуєтеся фундазолом пролийте ним, так як зараз багато хто жаліється на якість грунту. Коли насінина "покривається пліснявою" , я ніколи її зразу не викидаю, а промимаю протигрибковим препаратом , деякі і по декілька днів підряд, більшість виживають.
Олександр радить пропарювати все ж таки землю , тому зараз я перейшла на стерильний кокос з перлітом, поки що подобається і мені і адешкам.
100% проростання було лише раз ), в середньому більше 70% проростає до 5днів

Ви не переживайте ;), ці рослинки значно цікавіші ніж все що я сіяла до цього. Мені вони піднімають настрій і заспокоюють. Навіть в моєї кицьки зараз улюблене місце саме "під аденіумами" Вони гарно сходять , ростуть і не такі вже й вибагливі як про них пишуть. Пухкий грунт, гарне освітлення і "не перелити" , хоча до трьох місяців сіянцям вода не страшна (в моїх земля не пересихає)

якщо в вас тепло,вам не потрібний нижній підігрів після проростання )
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Akella81 » 21 ноя 2012, 23:29

Я маю невеликий досвід вирощування аденіумів, але хочу поділитись своїми останніми результатами, може хтось зробить для себе якісь висновки: насіння з останнього заказу посіяв в тепличку (разом сорта міні та інших аденіумів) та поставив на підвіконня прямо під батареєю, зараз в квартирі працює опалення і в тепличці дуже волого та висока температура, так ось, сорта не з міні сортів зійшли дуже швидко і на третій-четвертий день проросли 11 насінин з 12 посіяних, як на мене дуже добрий результат, але насінинам міні потрібен більший час для проростання, так ось вони не пережили такого агресивного середовища (підвищеної вологи) і за півтори-дві неділі спріли (загнили) три насінини з трьох посіяних! Може на загнивання насіння вплинули й якісь інші фактори, але раджу при посіві враховувати дані обставини, і при наявності зовнішнього підігріву грунту може взагалі не варто ставити насінини в тепличку, але звісно кожний сам для себе вирішує як буде краще, виходячи з свого досвіду та умов які в нього є. Бажаю всім найкращих результатів і дружних сходів! ;)
Akella81
Форумчанин
Форумчанин
 
Сообщений: 161
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 22:15
Откуда: г. Николаев

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 21 ноя 2012, 23:47

Akella81 , привіт :)
Міні це взагалі окрема історія , я останніх посіяла 10 числа в одну ємкість, щоб місце не займали багато. В результаті 9 зійшло на 2день а решта "спять" , теж подумало що краще було садити кожне окремо. Тепличку розкрила, зверху причіпила лампочку і зараз приходиться і світити і гріти одночасно ). В мене +21, тому без підігріву ну ніяк ( не їхня це температура)
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Akella81 » 21 ноя 2012, 23:57

Привіт Kerija!!! :P
Цікаво а скільки ще "сплять"? :D Я трошки засмутився з останнім посівом міні, але не так щоб зовсім, сам винен! 8-)
Akella81
Форумчанин
Форумчанин
 
Сообщений: 161
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 22:15
Откуда: г. Николаев

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 22 ноя 2012, 00:09

11 , знаю що мені стільки не треба , та як йдеться про аденіуми чомусь завжди закругляю до більшого ( і одиниць немає, одні десятки) :lol:
я переконую себе що зацвітуть вони раніше простих, і однакових пороздаю , білого хочу cry , а стовбурці в старших всі з "загаром" , факт щодо цвітіння хоч і не перевірений достеменно, та боюсь не попався мені "біленький"
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Akella81 » 22 ноя 2012, 00:28

В мене подібні відчуття! Сподіваюсь що з часом зявляться у каталозі й білі міні, які ти так хочеш, а може своїм великим бажанням ти і у своїх міні пробудиш гени, які дадуть білий колір цвітіння, в крайній мірі я тобі цього бажаю! :mrgreen:
Akella81
Форумчанин
Форумчанин
 
Сообщений: 161
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 22:15
Откуда: г. Николаев

Re: Наші сіянці

Сообщение Fleur-liley » 22 ноя 2012, 10:08

Дуже дякую всім за поради. Сьогодні буду сіяти :)
Аватар пользователя
Fleur-liley
Новичок
Новичок
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 09:49
Откуда: Чернігів

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 22 ноя 2012, 22:18

Fleur-liley писал(а):Дуже дякую всім за поради. Сьогодні буду сіяти :)


Щасти вам, і постарайтесь підходити до них менше п*яти раз на годину (це я себе згадала при першому посіві) :lol:
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 23 ноя 2012, 10:29

це 5 моїх перших сіянців аденіума. Посіяні 21.01.12. Посередині араб .Це ті самі сіянці які я виставляла на початку теми ;)
Всі "молодші" гірше сприйняли осінь ( деякі зовсім без листя)
Найкраще розвинуте коріння у араба і першого з лівої сторони. Можливо тому що пересаджений він був у неглибокий горшочок.
Листя в усіх абсолютно різне як і "спосіб росту", тому надіюсь зацвітуть не однаковими квітами ;)
Вложения
RSCN2923.JPG
RSCN2923.JPG (85.66 KiB) Просмотров: 14477
RSCN2934.JPG
RSCN2934.JPG (78.27 KiB) Просмотров: 14477
RSCN2933.JPG
RSCN2933.JPG (77.61 KiB) Просмотров: 14477
RSCN2932.JPG
RSCN2932.JPG (73.17 KiB) Просмотров: 14477
RSCN2931.JPG
RSCN2931.JPG (75.87 KiB) Просмотров: 14477
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Aleksandr » 23 ноя 2012, 10:49

арабікум в тебе чудовий, просто гігант :)
Дорогие форумчане, пожалуйста, по возможности перед загрузкой фотографий обрежьте их этой программой.
Обмеження: 640Х860, 0.12Mb
Аватар пользователя
Aleksandr
Администратор
Администратор
 
Сообщений: 464
Зарегистрирован: 20 сен 2011, 11:03
Откуда: Київ

Re: Наші сіянці

Сообщение kerija » 23 ноя 2012, 10:54

Aleksandr писал(а):арабікум в тебе чудовий, просто гігант :)

дякую )
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Наші сіянці

Сообщение Fleur-liley » 24 ноя 2012, 20:14

kerija писал(а):Щасти вам, і постарайтесь підходити до них менше п*яти раз на годину (це я себе згадала при першому посіві) :lol:

Дякую!
Посадила все ж таки 4 насінини пробні. Побоялася всіх разом залюбити. Завтра буду остачу сіяти
Пораду прочитала тільки сьогодні, тому виконати невдалося :D Та думаю якщо б і раніше знала то невдалося б :D Важко себе вдержувати.
А ще кіт їх вчора зранку перекинув. Добре що насінини великі і ще не проклюнулись
А сьогодні один самий маленькій ще й проклюнувся. Тепер я ходжу і кожну годину в них зазираю.
Сьогодні всеж таки накрила зранку пивним стаканом з диркою, бо земля дуже за ніч пересихала.
Аватар пользователя
Fleur-liley
Новичок
Новичок
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 09:49
Откуда: Чернігів

Re: Наші сіянці

Сообщение Akella81 » 24 ноя 2012, 20:42

Kerija, вони в тебе всі дуже симпатичні! :D Тількі зараз звернув увагу на те, що фотосесія на дивані - таке поважне панство зібралось! :lol: Араб взагалі як "котигорошко" - такий кремезний та збитий, а в другого зліва, що на першому фото, листя нахилене донизу у формі парасольки!

Fleur-liley, гарних сходів! ;)
Akella81
Форумчанин
Форумчанин
 
Сообщений: 161
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 22:15
Откуда: г. Николаев

Re: Наші сіянці

Сообщение Fleur-liley » 26 ноя 2012, 11:57

В мене у тих що сіяла в четвер вже з'явились корінці. їх вже треба під лампи? А то з суботи корінь росте а вгору ні
Аватар пользователя
Fleur-liley
Новичок
Новичок
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 13 ноя 2012, 09:49
Откуда: Чернігів

Re: Наші сіянці

Сообщение Aleksandr » 26 ноя 2012, 12:17

так ставляйте під лампу, вони просто не розуміють куди їм тягнутись
Дорогие форумчане, пожалуйста, по возможности перед загрузкой фотографий обрежьте их этой программой.
Обмеження: 640Х860, 0.12Mb
Аватар пользователя
Aleksandr
Администратор
Администратор
 
Сообщений: 464
Зарегистрирован: 20 сен 2011, 11:03
Откуда: Київ

Пред.След.

Вернуться в Наши посевы (размножение)

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4

cron

Поиск

Меню пользователя