Текущее время: 28 мар 2024, 16:03
Изменить размер шрифта
GreenPlace.com.ua

Экспериментаторская

Всхожість насяння Аденіума

Здесь пишем о любых экспериментах связанные с вашими растениями.

Всхожість насяння Аденіума

Сообщение Aleksandr » 05 фев 2013, 15:07

Цей експеримент я почав більше року тому, а точніше на початку жовтня 2011 року. Багато любителів Аденіума постійно задають такі питання: а насіння свіже? я хочу посіяти через місяць, де його зберігати? Перше питання саме актуальне, в мене склалась думка, що більшість любителів вважає "Якщо не посіяти насіння Аденіума через 1-2 місяці після збору з рослини, то його схожість буде нульова!" Саме такий ажіотаж навколо схожості насіння Аденіума змусив мене зробити такий експеримент, самому стало цікаво на скільки обґрунтована така думка :). Наприклад, Чи-Лунг Ко для отримання хорошого результату, радить сіяти не пізніше ніж три місяці після отримання насіння Аденіума. Суть експерименту: було взято 300 насінин Adenium Obesum Desert rose MIXED COLORS, 100 з яких було посіяно відразу (для контролю схожості насіння), решта 200 була поділена на дві групи. Перша для зберігання в холодильнику (при 3-5°С), друга для зберігання при кімнатній температурі (18-24°С). Кожна з цих груп була поділена ще на дві (хотілося дізнатися в чому краще зберігати насіння Аденіума) перша зберігалася в поліетиленовому пакетику, а друга - в бумажному. Насіння не обиралося по розміру, було як маленьке так і велике.

Контрольний посів дав такі результати:
проросло - 90% (90 штук разом з безхлорофільними, без точок росту та карликовими)
повністю нормальні - 80% (80 штук).

Після першого року зберігання можна зробити такі висновки: я не помітив суттєвої різниці між місцями зберігання (в холодильнику чи при кімнатній температурі) та в чому зберігати (в поліетиленовому пакетику чи в бумажному). Похибка склала між всіма групами плюс мінус 5%.
Були отриманні наступні результати:
проросло - 68% (68 штук разом з безхлорофільними, без точок росту та карликовими)
повністю нормальні - 58% (58 штук).

IMG_9278.jpg
Посів 3.10.2012 року
IMG_9278.jpg (77.54 KiB) Просмотров: 7804


Досліджувалося насіння підвиду Obesum, думаю Arabicum та Thai Socotranum мають схожість дещо вищу. Можливо схожість, ще залежить від конкретного сорту, але дослідити всі сорта практично неможливо :). Якщо хтось проводив подібні експерименти, діліться інформацією.

Експеримент триває...
Дорогие форумчане, пожалуйста, по возможности перед загрузкой фотографий обрежьте их этой программой.
Обмеження: 640Х860, 0.12Mb
Аватар пользователя
Aleksandr
Администратор
Администратор
 
Сообщений: 464
Зарегистрирован: 20 сен 2011, 11:03
Откуда: Київ

Re: Всхожість насяння Аденіума

Сообщение Akella81 » 05 фев 2013, 16:54

Дуже цікаво, та інформативно! :geek:
Akella81
Форумчанин
Форумчанин
 
Сообщений: 161
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 22:15
Откуда: г. Николаев

Re: Всхожість насяння Аденіума

Сообщение kerija » 05 фев 2013, 23:23

Так , цікаво !
Щоб проводити подібні досліди треба мати велику кількість насіння(одного сорту) і багато терпіння . Мені більше цікаві різні сорти по 1 екземплярчику. Чур , я спостерігач :)
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04

Re: Всхожість насяння Аденіума

Сообщение Aleksandr » 25 ноя 2013, 00:27

і так експеримент закінчився,результати мене дуже здивували, думав що схожість буде значно менша, та це не так. Ось такі результати, вони правда недуже відрізняються від попередніх :)

Після другого року зберігання можна зробити такі висновки: я не помітив суттєвої різниці між місцями зберігання (в холодильнику чи при кімнатній температурі) та в чому зберігати (в поліетиленовому пакетику чи в бумажному). Похибка склала між всіма групами плюс мінус 5%.
Були отриманні наступні результати:
проросло - 66% (66 штук разом з безхлорофільними, без точок росту та карликовими)
повністю нормальні - 65% (65 штук).

ось вам і погана схожість насіння аденіума :)
Вложения
IMG_0705.jpg
IMG_0705.jpg (90.89 KiB) Просмотров: 7432
IMG_0708.jpg
IMG_0708.jpg (83.85 KiB) Просмотров: 7432
IMG_0709.jpg
IMG_0709.jpg (101.31 KiB) Просмотров: 7432
Дорогие форумчане, пожалуйста, по возможности перед загрузкой фотографий обрежьте их этой программой.
Обмеження: 640Х860, 0.12Mb
Аватар пользователя
Aleksandr
Администратор
Администратор
 
Сообщений: 464
Зарегистрирован: 20 сен 2011, 11:03
Откуда: Київ

Re: Всхожість насяння Аденіума

Сообщение kerija » 28 ноя 2013, 17:34

це тішить )
Аватар пользователя
kerija
Гуру
Гуру
 
Сообщений: 2822
Зарегистрирован: 16 июл 2012, 09:04


Вернуться в Экспериментаторская

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

cron

Поиск

Меню пользователя